fbpx

Doradca inwestycyjny Wrocław

Bezpieczeństwo finansowe nie powstaje z dnia na dzień i rzadko jest źródłem wyłącznie oszczędności. By pieniądze zarabiały, muszą pracować, najlepiej ciężej niż Ty. Z jednej strony ważne jest zabezpieczanie ich wartości przed inflacją, z drugiej budowanie kapitału na przyszłość dla rodziny czy realizacji zamierzonych celów i marzeń.

Obecnie dostępnych jest mnóstwo sposobów na mnożenie pieniędzy. Zastanawiasz się, który jest właściwy dla Ciebie i pasuje do Twojej sytuacji? Każdy z nas ma własną odporność na ryzyko, ale też chęć zysku. Te dwa czynniki idą ze sobą w parze. Dobierzmy je wspólnie razem z odpowiednimi produktami i strategiami.

Fundusze inwestycyjne to świetne rozwiązanie dla wielu klientów. Mogą stanowić źródło oszczędności dla Ciebie, być inwestycją na emeryturę lub dla dzieci. Jako doradca inwestycyjny, posiadam biuro we Wrocławiu. Przyjmuję klientów i dobieram dla nich rozwiązania dostosowane do ich indywidualnych potrzeb.

Serdecznie zapraszam do kontaktu.

Fundusze inwestycyjne

Fundusze inwestycyjne to jedna z najprostszych do wykorzystania długoterminowych metod inwestowania pieniędzy. Powierzasz środki ludziom, którzy poświecili swoje życie, żeby zdobyć wiedzę i umiejętności zarządzania pieniędzmi. Statystycznie jesteś w stanie dużo więcej osiągnąć wkładając swoje pieniądze w tę formę inwestycji, niż próbując to zrobić samemu. Zwłaszcza jeśli nie masz doświadczenia czy edukacji w zakresie ekonomii i finansów.

Owszem fundusze nie są panaceum na wszystkie problemy i nie są pozbawione wad, ale z dużo większym prawdopodobieństwem przyniosą większy zysk niż konto oszczędnościowe czy lokata zwłaszcza w perspektywie długoterminowej. Połączone z kontem emerytalnym czy ubezpieczeniem mogą przynieść nieporównywalne korzyści podatkowe.

Porozmawiajmy, jak te korzyści uzyskać dla Ciebie.

Inwestowanie na emeryturę

Prawie 2/3 z nas nie doczeka wymarzonej emerytury. To czas, w którym często widzimy siebie odpoczywających i cieszących się życiem. Niestety, jeśli tego odpowiednio nie zaplanujemy i nie zaczniemy stosownie wcześnie organizować, piękna wizja może zupełnie odbiegać od rzeczywistości, jaka nas czeka.

Demografia jest nieubłagana! Do 2050 roku poziom zastępowalności naszego ostatniego dochodu będzie wynosić 25%, czyli o połowę mniej niż dzisiejsze 50%. Jeśli Twoja ostatnia pensja wynosi 5000 zł to dziś otrzymałbyś 2500 zł emerytury, ale za 30 lat będzie to tylko 1250 zł .

Obecnie trudno jest oszacować, ile będziemy musieli pracować, zanim otrzymamy emeryturę z ZUS za 20 czy 30 lat, ponieważ coraz większa część społeczeństwa, to ludzie w wieku ponad 60 lat, a będzie ich jeszcze więcej. Kto będzie dokładał do tej umowy wielopokoleniowej, jaką jest emerytura z ZUS? Może praca do 70 roku życia będzie w Europie normą. Gorzej, jeśli nie pozwoli nam na to zdrowie.

Część ryzyka możemy niwelować odpowiednim ubezpieczeniem, ale nie wszystko da się w ten sposób chronić, a tym bardziej nie pozwoli nam na przejście na emeryturę wtedy, kiedy chcemy. Ten komfort może nam zapewnić odpowiednio skonstruowany plan inwestycyjno-emerytalny. Przy zastosowaniu właściwych produktów, możesz nie tylko nazbierać odpowiednią sumę, ale również uzyskać wiele korzyści podatkowych. Zniwelujesz też różnicę między wiekiem, kiedy zdrowie zmusi Cię, by przejść na emeryturę, a kiedy dostaniesz swoje pierwsze świadczenie z ZUS.

Jeśli jesteś przedsiębiorą i większość swojej pracy płaciłeś minimalny ZUS, czeka Cię bardzo niska emerytura. Zamiast nadpłacać ZUS, zawsze lepiej mieć swoje środki.

Porozmawiajmy o Twojej emeryturze marzeń na Twoich warunkach.

Inwestycje dla dzieci

Dzieci to największa radość. Dają mnóstwo satysfakcji, pozwalają odkryć sens życia. Zależy nam na nich i chcemy dla nich jak najlepiej. Chcemy, by dostały to, czego nam brakowało, ukończyły najlepsze studia, miały pewny start w dorosłość. To wszystko wymaga pieniędzy. Możemy się na to przygotować z wyprzedzeniem i wiedzieć, że zrealizujemy wspólne zamierzenia już dziś. Jutro jest mniej pewne i może się okazać, że kiedy będzie trzeba, nasza sytuacja finansowa nie będzie pozwalać na to, co mieliśmy w planach. Jeśli zaczniesz inwestować teraz na edukację czy wkład na mieszkanie dla dziecka, będzie z pewnością łatwiej. Unikniesz nadmiernego obciążenia budżetu domowego czy kredytu.

Czasem przekazujemy swoim pociechom nie tylko nasze najlepsze cechy, ale również problemy zdrowotne. Na część z nich możemy wykupić ubezpieczenie, ale na pozostałe, jak wada zgryzu, już nie. Koszty takiego leczenia mogę sięgać kilkudziesięciu tysięcy złotych. Lepiej być na to zawczasu przygotowanym i pozwolić działać magii procentu składanego.

Zadzwoń lub wypełnij formularz i zaplanujmy razem przyszłość oraz zdrowie Twojego dziecka.

Umów się teraz

Dla przezornych, dla rodzin, dla biznesu.

Chcę porozmawiać o:

Regulamin

Telefon

697-777-921

Facebook

@KFRafalSroka

Email

kontakt@kfrs.pl

Adres

Ostrowskiego 7

Wrocław 53-238

NIP: 8971775647

LinkedIn

@kancelaria-finansowa

-rafal-sroka