fbpx

Podsumowanie 2022 roku w mojej kancelarii finansowej i plany na 2023 rok

Autor: Rafał Sroka

17 stycznia 2023

Podsumowanie roku i plany na 2023 KFRS

Styczeń to w mojej kancelarii, którą prowadzę już od dwóch lat, czas podsumowań i planowania działań na kolejny rok. Gdy patrzę wstecz na minione 12 miesięcy 2022 roku, czuję satysfakcję z podjętych działań. Mam również jasną wizję tego, co chciałbym zrealizować w kolejnych miesiącach. O tym, co osiągnąłem i moich planach na 2023 rok, przeczytasz w tym artykule.

 

Spoglądanie w przeszłość i jej analiza ma dla mnie pozytywny wymiar – pomaga docenić siebie i wyciągnąć wnioski na przyszłość. To z kolei jest motywacją do dalszych działań, snucia planów i określania celów. Motywują mnie również ludzie, którymi się otaczam oraz aktywności podejmowane poza pracą zawodową. Więcej o tym poniżej.

Moje osiągnięcia w 2022 roku

Ogromną satysfakcję w minionym roku dały mi wyróżnienia takie jak:

 • Nagroda dla najlepszego doradcy TFI (Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych) w Polsce dla Allianz do 3 lat w grupie Allianz.
 • Znalezienie się w grupie TOP 3 doradców na Dolnym Śląsku do 3 lat w grupie Allianz (utrzymanie wysokich wyników z 2021 roku).
 • Miejsce w pierwszej 12 najlepszych doradców grupy MDRT (Million Dollar Round Table – globalnego, niezależnego stowarzyszenia wiodących na świecie specjalistów ds. ubezpieczeń na życie i usług finansowych z ponad 500 firm z 70 krajów i terytoriów) prowadzonego w ramach grupy Allianz. Ponad połowa uczestników nie przetrwała do końca programu.

Miałem również okazję poprowadzić na zaproszenie Hilton Double Tree szkolenia z finansów osobistych pracowników dotyczącego kredytów, ubezpieczeń, oszczędzania i inwestowania.

ubezpieczenie nnw

Cieszę się również, że mimo wielu aktywności znalazłem czas na współpracę z Wrocławskim Hopicjum oraz Uniwersytetem Dzieci. To dla mnie ogromnie ważne, by nieść wsparcie najmłodszym nie tylko w zakresie ochrony onkologicznej, którą oferuję w swoich rozwiązaniach ubezpieczeniowych, ale również obecność i niesienie pomocy na co dzień wśród najbardziej jej potrzebujących.

pobyt w szpitalu

Książki przetłumaczone przeze mnie w 2022 roku

W minionym roku podjąłem się również wyzwania w postaci tłumaczenia dwóch książek z zakresu doradztwa finansowego. Przetłumaczyłem z języka polskiego na angielski pozycje takie jak:

Bardzo się z tego cieszę i dziękuję za zaufanie. Lekturę ksiażki Katarzyny Pilczuk polecam wszystkim doradcom finansowym, a Pawła F. Skotnickiego każdemu, kto chce świadomie zadbać o swoją przyszłość.

Plany na 2023 rok

Jakie są moje plany na 2023 rok? Poszerzenie oferty o:

 • ubezpieczenia aut elektrycznych (nie różni się ono od tych dotyczących aut spalinowych choć rodzaj zasilania wpływa na koszt ubezpieczenia, z korzyścią dla aut elektrycznych, a ponieważ samochody elektryczne są droższe dobrze pomyśleć przy zakupie o ochronie AC),
 • ubezpieczenia samochodów premium (mając auto tej klasy dobrze wybrać odpowiedni wariant AC, ponieważ każda rysa czy uszkodzenie ciągną za sobą wysokie koszty napraw),
 • ubezpieczenia luksusowych domów – tutaj proponuję rozwiązania dedykowane pod konkretne nieruchomości z wizytą, która pozwala ocenić stopień ryzyka, przedmioty, które dobrze uwzględnić, by zabezpieczyć, a nie przepłacać. Polisa kupiona „na szybko” przez internet często nie uwzględnia wielu elementów, np. nieprzytwierdzonych do budynku czy ogrodu, w którym również mogą powstać zniszczenia.
 • polisy turystyczne dla osób preferujących nietypowe, dalekie wyjazdy – chcę dostarczać rozwiązania dedykowane pod wycieczki bardziej skomplikowane, w dalsze zakątki świata, długoterminowe, które wymagają bardziej indywidualnego podejścia, weryfikacji tego, jakie świadczenia może otrzymać osoba ubezpieczona w określonym kraju, a jakie nie, również ubezpieczenia dla grup czy rozwiązania na wyjazdy służbowe w ramach polis turystycznych jednorazowych, całorocznych.
 • ubezpieczenia grupowe dla małych i średnich firm wraz z pakietem medycznym Luxmed oraz Enelmed (przy obecnym obłożeniu szpitali i brakach w państwowej służbie zdrowia to już konieczność, a nie luksus),
 • ubezpieczenie na życie i zdrowie dla rodzin (ze specjalną ofertą dla rodzin posiadających kartę dużej rodziny),
 • programy oszczędnościowe i inwestycyjne: IKE/IKZE, oszczędzanie dla dzieci, TFI grupy PIMCO, koncentruję się na budowaniu programów emerytalnych dla przedsiębiorców, którzy w przyszłości nie mogą oczekiwać znacznego wsparcia ze strony państwa oraz programach wspierających retencje pracowników (pracownicze programy oszczędnościowe).

Planuję również nowy, odświeżony branding na 2 lata istnienia firmy.

Mam nadzieję, że będzie to kolejny ciekawy i rozwojowy zawodowo rok. Lubię działać i podejmować nowe wyzwania, a Ty?

Jeśli chcesz poznać lepiej moją ofertę, zapraszam do kontaktu.

  Masz pytania? Potrzebujesz wsparcia? Zapraszam do kontaktu!

  Kancelaria Finansowa Rafał Sroka