fbpx
Po co mi ubezpieczenie, mam nieruchomości

Autor: Rafał Sroka

25 maja 2022

Dzisiaj chcę napisać o sztandarowym już przykładzie moich klientów, którzy posiadają kilka nieruchomości, jako formę zabezpieczenia. Często, gdy rozmawiam z nimi o ubezpieczeniu, mówią, że niekoniecznie go potrzebują, bo przecież mają nieruchomość. I tutaj zaczyna pojawiać się wiele pytań z mojej strony. Jakich? Dowiesz się z dalszej części artykułu.

Pierwsze pytanie, które zadaję brzmi – po co te nieruchomości zostały kupione? Jaki mają spełniać cel? Czy lepszego wykorzystania wolnych środków? Zabezpieczenia na przyszłość? Jeżeli tak, to czyją – właścicieli, dzieci, czy może innych osób? Zazwyczaj mają pełnić funkcję dodatkowej emerytury na przyszłość czy przekazania majątku kolejnemu pokoleniu. I tak powinno zostać, więc jeżeli chcemy, żeby ten plan się zrealizował, to trzeba go zabezpieczyć.

Ubezpieczenie na zdrowie i życie

Zabezpieczeniem planów finansowych dla każdej osoby tak samo, jak dla banku, udzielającego kredytu, jest ubezpieczenie na życie i zdrowie. Tu podkreślam dwa elementy na życie i zdrowie.

Element na życie pozwala osobom dla nas znaczącym przetrwać finansowo, poradzić sobie lepiej finansowo z sytuacją czy trudnościami, jakie wytwarza nasza śmierć. Każda śmierć tworzy konsekwencje prawne i finansowe. Finansowe będą to te, że pozostaną po nas:

  • kredyty,
  • zobowiązania,
  • zadłużenia,
  • firma na utrzymaniu,
  • leasingi do spłat,
  • wypłaty odpraw dla pracowników,

…tego typu rzeczy.

Prawne to będą również spadki, zachowki i inne rzeczy. Należy sobie dobrze poukładać to, co ma się zadziać z tym, co dziś posiadamy, kiedy nas już zabraknie, ale o tym innym razem.

Polisa na wypadek choroby

Druga sprawa to kwestia tego, że śmierć to nie zawsze jest to najgorsze, co może nam się przydarzyć z perspektywy finansowej. Na naszej drodze życia statystycznie często pojawić się mogą takie problemy jak: choroba nowotworowa, zawał (zwłaszcza wśród osób na wyższych stanowiskach), wylew, to akurat coś, co dzieje się częściej po ostatnich wydarzeniach. Mam tu na myśli COVID-19 i szczepienia. Pojawia się coraz więcej informacji, że niestety choroba czy szczepienia miały wpływ na tworzenie się tzw. zatorów w żyłach.

Choroby, o których mówię, zazwyczaj prowadzą do tego, że nie jesteśmy w stanie pracować kilka lat albo w ogóle wrócić na rynek pracy czy prowadzić własny biznes.

Chodzi o to, żeby dostarczyć sobie najtańszy i najszybszy pieniądz w postaci polisy, a można to zrobić tylko zawczasu. Nie da się kupić polisy, jak już się umrze i nie da się kupić polisy, jak już się zachoruje na nowotwór.

Po co mi ubezpieczenie?

Po co mi ubezpieczenie

Jeśli zadajesz sobie pytanie – „po co mi ubezpieczenie”, pozwól, że krótko podsumuję najważniejsze funkcje, które spełni dla Ciebie polisa na życie i zdrowie:

  • zabezpieczy Twoich najbliższych, gdyby Ciebie zabrakło,
  • pozwoli im funkcjonować oraz utrzymać realizację planu, który sobie założyłeś pomimo tego, że już Ciebie nie będzie,
  • zadziała dla Ciebie, jeżeli masz plan względem swoich nieruchomości, żeby tego planu nie zniszczyć leczeniem nowotworu, co przy współpracy z NFZ będzie Cię kosztowało około 200 tysięcy złotych rocznie, bo takie są statystyczne koszty.

Po to jest ubezpieczenie, żeby pozwoliło Ci realizować swoje plany dalej i dostarczyło jak najszybszą, najtańszą gotówkę na wsparcie Ciebie w leczeniu poważnych chorób, o których wspomniałem czy też niezdolności do pracy spowodowanej wypadkiem.

Po co mi ubezpieczenie

Przeczyta również -> Twoja emerytura na pewno będzie za niska

Życzę długiego i zdrowego życia!

Masz pytania? Potrzebujesz wsparcia? Zapraszam do kontaktu!

Kancelaria Finansowa Rafał Sroka

Powiązane artykuły

Czy prezes musi mieć ubezpieczenie na życie?

Czy prezes musi mieć ubezpieczenie na życie?

Najwyżej położona osoba w organizacji, zazwyczaj ma ubezpieczenie grupowe w swojej (wysokiej) kategorii. Może się ono wydawać, być tym, czego potrzebujesz najbardziej, co powinno Ci wystarczyć, tylko niekoniecznie tak jest. Dlaczego? Polisa, która jest polisą firmy,...

Co to jest fundusz inwestycyjny i czy warto w ogóle w niego inwestować?

Co to jest fundusz inwestycyjny i czy warto w ogóle w niego inwestować?

Fundusze inwestycyjne cieszą się, mówiąc delikatnie, mieszaną opinią. Chociaż pewnie można spotkać więcej osób, które narzekałyby, że straciły pieniądze, inwestując w fundusze lub, że były opłaty, których nie zauważyli. Tymczasem do tego typu produktu, jak do każdego,...

Jak działa ubezpieczenie na życie?

Jak działa ubezpieczenie na życie?

Zastanawiasz się nad wykupieniem ubezpieczenia na życie, ale nie wiesz dokładnie, jak ono działa i czy na pewno go potrzebujesz? Z tego artykułu dowiesz się, komu i w jakiej sytuacji jest przydatne oraz, jakie daje korzyści.Polisa ubezpieczeniowa na życie jest polisą...