fbpx
Po co mi ubezpieczenie, mam nieruchomości

Autor: Rafał Sroka

25 maja 2022

Dzisiaj chcę napisać o sztandarowym już przykładzie moich klientów, którzy posiadają kilka nieruchomości, jako formę zabezpieczenia. Często, gdy rozmawiam z nimi o ubezpieczeniu, mówią, że niekoniecznie go potrzebują, bo przecież mają nieruchomość. I tutaj zaczyna pojawiać się wiele pytań z mojej strony. Jakich? Dowiesz się z dalszej części artykułu.

Pierwsze pytanie, które zadaję brzmi – po co te nieruchomości zostały kupione? Jaki mają spełniać cel? Czy lepszego wykorzystania wolnych środków? Zabezpieczenia na przyszłość? Jeżeli tak, to czyją – właścicieli, dzieci, czy może innych osób? Zazwyczaj mają pełnić funkcję dodatkowej emerytury na przyszłość czy przekazania majątku kolejnemu pokoleniu. I tak powinno zostać, więc jeżeli chcemy, żeby ten plan się zrealizował, to trzeba go zabezpieczyć.

Ubezpieczenie na zdrowie i życie

Zabezpieczeniem planów finansowych dla każdej osoby tak samo, jak dla banku, udzielającego kredytu, jest ubezpieczenie na życie i zdrowie. Tu podkreślam dwa elementy na życie i zdrowie.

Element na życie pozwala osobom dla nas znaczącym przetrwać finansowo, poradzić sobie lepiej finansowo z sytuacją czy trudnościami, jakie wytwarza nasza śmierć. Każda śmierć tworzy konsekwencje prawne i finansowe. Finansowe będą to te, że pozostaną po nas:

  • kredyty,
  • zobowiązania,
  • zadłużenia,
  • firma na utrzymaniu,
  • leasingi do spłat,
  • wypłaty odpraw dla pracowników,

…tego typu rzeczy.

Prawne to będą również spadki, zachowki i inne rzeczy. Należy sobie dobrze poukładać to, co ma się zadziać z tym, co dziś posiadamy, kiedy nas już zabraknie, ale o tym innym razem.

Polisa na wypadek choroby

Druga sprawa to kwestia tego, że śmierć to nie zawsze jest to najgorsze, co może nam się przydarzyć z perspektywy finansowej. Na naszej drodze życia statystycznie często pojawić się mogą takie problemy jak: choroba nowotworowa, zawał (zwłaszcza wśród osób na wyższych stanowiskach), wylew, to akurat coś, co dzieje się częściej po ostatnich wydarzeniach. Mam tu na myśli COVID-19 i szczepienia. Pojawia się coraz więcej informacji, że niestety choroba czy szczepienia miały wpływ na tworzenie się tzw. zatorów w żyłach.

Choroby, o których mówię, zazwyczaj prowadzą do tego, że nie jesteśmy w stanie pracować kilka lat albo w ogóle wrócić na rynek pracy czy prowadzić własny biznes.

Chodzi o to, żeby dostarczyć sobie najtańszy i najszybszy pieniądz w postaci polisy, a można to zrobić tylko zawczasu. Nie da się kupić polisy, jak już się umrze i nie da się kupić polisy, jak już się zachoruje na nowotwór.

Po co mi ubezpieczenie?

Po co mi ubezpieczenie

Jeśli zadajesz sobie pytanie – „po co mi ubezpieczenie”, pozwól, że krótko podsumuję najważniejsze funkcje, które spełni dla Ciebie polisa na życie i zdrowie:

  • zabezpieczy Twoich najbliższych, gdyby Ciebie zabrakło,
  • pozwoli im funkcjonować oraz utrzymać realizację planu, który sobie założyłeś pomimo tego, że już Ciebie nie będzie,
  • zadziała dla Ciebie, jeżeli masz plan względem swoich nieruchomości, żeby tego planu nie zniszczyć leczeniem nowotworu, co przy współpracy z NFZ będzie Cię kosztowało około 200 tysięcy złotych rocznie, bo takie są statystyczne koszty.

Po to jest ubezpieczenie, żeby pozwoliło Ci realizować swoje plany dalej i dostarczyło jak najszybszą, najtańszą gotówkę na wsparcie Ciebie w leczeniu poważnych chorób, o których wspomniałem czy też niezdolności do pracy spowodowanej wypadkiem.

Po co mi ubezpieczenie

Przeczyta również -> Twoja emerytura na pewno będzie za niska

Życzę długiego i zdrowego życia!

Masz pytania? Potrzebujesz wsparcia? Zapraszam do kontaktu!

Kancelaria Finansowa Rafał Sroka

Powiązane artykuły

Kryptowaluty – kupować czy sprzedawać?

Kryptowaluty – kupować czy sprzedawać?

Kryptowaluty to temat cieszący się ostatnio zainteresowaniem zarówno moich klientów, jak i znajomych. Wiele osób, które zaczęły inwestować w kryptowaluty, zastanawia się, czy teraz jest dobry czas, by je kupować, czy może lepiej sprzedawać? Jeśli również zadajesz...

Jak inwestować? 3 metody największych guru inwestycji

Jak inwestować? 3 metody największych guru inwestycji

Im dłużej jestem na rynku inwestycji, tym bardziej zdaję sobie sprawę z tego, że czasem nie warto wyważać otwartych drzwi. Podstawą mnożenia pieniędzy jest czas oraz umiejętność zarządzania ryzykiem, które w inwestycjach jest niezrealizowaniem zamierzeń. Albo nie...

Problemy osób chorych onkologicznie i ich rodzin

Problemy osób chorych onkologicznie i ich rodzin

Chorzy onkologicznie i ich rodziny borykają się często nie tylko z problemem ciężkiej choroby, bólem i cierpieniem, ale również wieloma innymi trudnościami z niej wynikającymi. Piszą o nich, chociażby w grupach na Facebooku. Przeczytaj i sprawdź, z czym muszą sobie...